Popularny fotel hamakowy typu bocianie gniazdo, czyli z metalową obręczą ukrytą w siedzisku. Modny, ładny, ale jak sprawdza się na co dzień? I czy nie warto wybrać fotela brazylijskiego zamiast tego modelu? 

Zobaczmy.

Fotel wykonany jest najczęściej w plecionego sznurka bawełnianego. Bawełna jest popularnym materiałem, ale jednak nie jest zupełnie odporna na działanie warunków atmosferycznych, a pisząc to mam na myśli głównie wilgoć. Bo słońce nam pięknie sznurek wybieli, ale woda sprawi, że zszarzeje i niczym go nie wyczyścimy. To warto wiedzieć i pamiętać, by taki fotel schować, gdy szykuje się okres paru deszczowych dni. Nie ma mowy o całorocznym przechowywaniu takiego mebla na balkonie czy tarasie. 

Czy taki wiszący fotel pleciony jest wygodny?

Wewnątrz fotela znajduje się metalowa obręcz. Trzyma ona strukturę fotela i nadaje mu kształt, ale w praktyce potrafi… wbijać się w ciało. Nie na tyle, by kaleczyć, ale nie spędzimy w nim wygodnie paru godzin zatapiając się w lekturze ulubionej książki. Trzeba to wiedzieć, jeśli chcemy kupić np. wygodny mebel do czytania i dłuższego relaksu.

Dodatkowy łańcuch i karabińczyk

Trzeba sprawdzić, czy w zestawie znajduje się solidny łańcuch bądź lina i karabińczyk, bo miejsce, w którym fotel chcemy zawiesić, może tego wymagać. Często fotel taki jest sprzedawany bez takich dodatków, więc czeka nas dodatkowa wizyta w markecie budowlanym. Albo - gdy rzeczony fotel kupoujemy właśnie tam - pamiętajmy, by odwiedzić jeszcze inną alejkę. 

Wiszący pleciony fotel hamakowy boho - cena

Ceny fotela zależą głównie od miejsca i sezonu. Latem potrafią kosztować dwukrotnie więcej. Płacąc więcej niekoniecznie dostaniemy lepszy mebel, bo to wciąż bawełniany sznurek. Można jednak przyjąć, że na wiszący fotel pleciony boho musimy przeznaczyć ok. najmniej 150 zł wzwyż.

Fotel pleciony w dobrej cenie dostaniesz tutaj.

Mój drugi typ: fotel wiszący typu brazylijskiego (do kupienia tutaj). Wydaje się wygodniejszy i - jeśli wierzyć opiniom - jest tak rzeczywiście. Ten poniżej wykonano z siatki. Można dołożyć poduszki (nie są w zestawie), by nadać mu kształ i zwiększyć komfort. Siatka jest łatwa do utrzymania w czystości. Jeśli dokładałabym poduszki, wybrałabym takie, które są wykonane z powlekanej tkaniny odpornej na wodę.