Witamina C bywa lekceważona, ale dziś już chyba nikt nie kwestionuje jej zbawiennego wpływu nie tylko na zdrowie, ale i skórę. 

 

Ja jakoś o niej zapomniałam i teraz wracam dzięki pani dermatolog. Zaczęło się od próby usunięcia niewielkiego przebarwienia na policzku.

 

- Wstrzykniemy w to miejsce preparat z witaminą C - powiedziała. - Powinno się rozjaśnić. 

 

Faktycznie, część plamki zeszła po jednorazowej aplikacji. 

 

- Ale pani powinna używać kremów z witaminą C na co dzień! - przekonywała lekarka. - Jeśli ma Pani skłonność do przebarwień, będą jak znalazł, zresztą mają dużo innych dobrych efektów. 30 lat to dobry wiek na witaminę C w kosmetykach. 

 

Po wizycie padło na kosmetyki Sesderma, z formułą opartą na na działaniu 3-O-etylowego kwasu askorbinowego, witaminy C silniejszej od tych powszechnie stosowanej na rynku.

Co robi witamina C naszej skórze? Nie tylko rozjaśnia przebarwienia, ale też wspiera odbudowę kolagenu w skórze, zwiększając jej gęstość i elastyczność.

 

Zatem ampułki, krem pod oczy, krem do twarzy. Ten ostatni bogaty, ale nie ciężki. Magiczny kompromis nieraz trudny do osiągnięcia przez producentów kosmetyków. Stosuję go rano i wieczorem. Zimą, na stok, dodatkowo łączę go z kremem z wysokim filtrem. 

 

Krem pod oczy również kupiłam w nadziei rozjaśniania przebarwień. Uwag nie mam, wystarczy niewielka ilość, by pokryć nim skórę powiek oraz pod oczami. 

 

- Niech pani tylko pamięta, żeby dużo wody pić, bo inaczej zasinienia pod oczami zostaną - dodała lekarka. 

 

Hitem są dla mnie ampułki z witaminą C, intensywne serum do stosowania np. po nieprzespanej nocy. Ilość kwasu askorbinowego to aż 12% i może to efekt placebo, ale moja skóra zawsze po kuracji witaminą C jest w dużo lepszej kondycji, również jeśli chodzi o ilośc niedoskonałości - jest ich zwyczajnie mniej. Może dlatego, że kwas askorbinowy pełni rolę regulatora pH? 

 

No i generalnie jest coś w tych kosmetykach, że po prostu komfortowo się je stosuje...

Sesderma C-Vit krem nawilżający 50 ml - 150 zł

Sesderma C-Vit intensywne serum - 77 zł

Sesderma C-Vit krem pod oczy - 130 zł