[Materiał powstał przy współpracy z RTVEuro AGD]

Co tu dużo mówić, testy ekspresów to jedne z tych przyjemniejszych, a w moim przypadku to już piąty lub szósty, któremu przychodzi przyjrzeć się dokładnie i sprawdzić w boju. 

Saeco GranAroma jest zgrabnym ekspresem ciśnieniowym, który przygotuje nam przeróżne kawy o różnym stopniu intensywności. Ma zintegrowany młynek, który posiada regulację stopnia zmielenia. Co więcej, ekspres ma trzy profile smakowe - Delicato, Intenso oraz Forte, które mają dostosowane intensywności kaw. 

Zacznijmy jednak od początku: ekspres bardzo szybko złożyłam i zorientowałam się obsłudze, a ja ponad wszystko cenię sobie łatwość użytkowania. To, czego nie wiedziałam (jakoś nie od razu skojarzyłam, gdzie ukrył się pojemnik na wodę i jak go wyjąć) zobaczyłam na filmiku producenta, który zamieszczam dla Was poniżej.

Potem już tylko pozostało wsypać dobrą kawę, nalać mleka i zrobić sobie pyszne latte paroma naciśnięciami palca. 

Głośność ekspresu jest umiarkowana, tzn. na pewno nie jest głośniejszy od innych ekspresów ciśnieniowych, jakie znam. To trzeba zaakceptować, bo też nie spotkałam zupełnie cichego. Dla mnie nie stanowi to problemu.

Świetną funkcją jest samoczyszczenie systemu mlecznego. I co do mleka - wychodzi bardzo dobrze spienione, co jest nie bez znaczenia w wypadku idealnego latte czy cappuccino. Dodam jeszcze jedno: dzieci zachwycone babycino, czyli kakao z mleczną pianą. 

Jeśli ktoś nie lubi kaw mlecznych, jest też espresso - ze stosowną cremą, aksamitne, choć pamiętajmy, że do tanga trzeba dwojga i z kiepskich ziaren nawet najlepsza maszyna nie wyczaruje dobrego napoju.

Utrzymanie ekspresu też nie jest specjalnie problematyczne, bo jak wiele z nowoczesnych modeli, ten sprzęt o potrzebie konserwacji przypomina nam sam. 

Ekspres nie jest duży jak na swoje możliwości, jego design również jest przyjemny dla oka. Łatwo się czyści papierowymi ręcznikami z delikatnym detergentem lub po prostu wilgotną ściereczką z mikrofibry. Tylko tyle i aż tyle: naprawdę nie dopatrzyłam się żadnych większych minusów. 

Saeco GranAroma SM6585/00  - zalety:

- intuicyjny, prosty w obsłudze,

- bardzo duży wybór kaw o różnym natężeniu,

- świetnie spienione mleko,

- możliwość dostosowania temperatury kawy,

- łatwy do utrzymania w czystości,

- w miarę kompaktowy,

- z wygodną funkcją samoczyszczenia systemu mlecznego.

Wady:

- nieco hałasuje (to cecha każdego znanego mi ekspresu ciśnieniowego),

- nie dla minimalistów - o taki sprzęt trzeba regularnie dbać, jest też przeznaczony do dość częstego użytkowania. 

{embed filmiku z instrukcją producenta } + zdjęcia z folderu

Materiał powstał przy współpracy z marką RTV Euro AGD.

Saeco GranAroma SM6585/00  - link