Tym razem, gdy zrobiłam nową, wszystkie informacje są świeże. Roleta zamawiana była w serwisie Modnie w Oknie.

Cały proces był banalnie prosty: wybiera się tkaninę, wycenia, umawia na pomiar i montaż. Z serwisu możecie korzystać niezależnie od miejsca zamieszkania - Doradcy znajdują się na terenie całej Polski.

W moim wypadku to ostatnie nie było konieczne, bo uchwyty mocujące listwę rolety były już na swoim miejscu. Trzeba było wymienić starą listwę z tkaniną na nowe i na tym koniec. 

Roleta: Modniewoknie.pl 

 

Czy polecam jednak montaż na własną rękę? Jeśli ktoś lubi takie “zabawy”, owszem, czemu nie. Poprzednią roletę jednak montował mi fachowiec i ja zazwyczaj wybieram właśnie tę opcję - wszystko jest jak trzeba, a ja zaoszczędziłam sobie mnóstwo nerwów. 

Jeśli umawiamy się na pomiar, wszystko tak naprawdę mamy z głowy poza wyborem tkaniny i to jest zdecydowany plus. A co, jeśli chcemy roletę zmierzyć na własną rękę?

 

Jak zmierzyć roletę rzymską 

 

Moja roleta jest szersza od otworu na okno o ok. 6-7 cm. Co oznacza, że do szerokości otworu dodajemy +- 12 cm.

Jeśli chodzi o wysokość, roleta może być - jak u mnie - mocowana do sufitu. Wówczas mierzymy wysokość od sufitu do dolnej krawędzi otworu na okno do parapetu. Jeśli - jak ja - wystającego parapetu nie mamy, dodajemy do tej liczby wspomniane 6-7 cm. 

Jeśli listwa ma wisieć niżej, mierzymy od wybranej wysokości. 

Roleta: Modniewoknie.pl

 

Jak wymierzyć roletę rzymską montowaną na ramie okna 

Oczywiście inaczej wygląda pomiar, gdy roleta mocowana jest W ŚWIETLE otworu okiennego, czyli na ramie okna. Mierzymy szerokość szyby z listwami przyszybowymi + naddatek ok. 1 cm. Wysokość mierzymy od górnej ramy okna, najczęściej aż po miejsce styku z parapetem.

Jeśli mimo wszystko nie mamy pewności co do tego, czy zmierzyliśmy poprawnie, możemy (a wręcz powinniśmy) skonsultować to Doradcą, który obsługuje nasze zamówienie. 

Swoją roletę zamówiłam online przez serwis Modnie w Oknie, wymierzyłam sama. Tkanin było… mnóstwo. Dość powiedzieć, że miałam prawdziwy dylemat, ale postawiłam na klasyczną biel o tradycyjnym, płóciennym splocie. Wyszło - jak widać - odpowiednio względem otworu na okno. System, na którym montowana jest całość jest biały, warto wziąć to pod uwagę. 

Roleta jest gotowa do zawieszenia. Brzmi prosto i takie to jest, a gdybyście mieli pytania, zostawcie je w komentarzu. 

 

Roleta: Modniewoknie.pl