Teoretycznie wizytówki i ulotki to przeżytek, bo zdawać by się mogło, że cały marketing odbywa się dziś w internecie, ale celowo użyłam słów „teoretycznie” i „zdawać się”. 

Internet ogranicza, ale od tego jest kreatywne myślenie, by wpaść na jakiś nietypowy pomysł. 

O czym mówię? O wydruku wizytówek lub ulotek, które ktoś, komu chcemy je wręczyć, będzie chciał je zatrzymać!

Pomysł 1 - wizytówka jako zakładka do książki

Najprostsze rozwiązanie? W moim wypadku było to proste przerobienie wizytówki na zakładkę do książek. 

Musimy zatem wziąć pod uwagę orientację pionową projektu.

Zakładka zawsze trochę wystaje ponad książkę - do każdej zatem należało ręcznie dorobić mały sznureczek, ale nie jest on konieczny.

Pomysł 2 - ulotka jako efektowny obrazek / dekoracja pokoju

Na środku umieszczamy jakąś minimalistyczną grafikę, którą można włożyć w ramki. Na dole możemy dodać dane kontaktowe (lub - jak w moim przypadku - nie dodawać ich; wiem jednak, że wówczas ulotka traci zupełnie wartość reklamową). Tak czy inaczej, zatrzymany obrazek będzie nasuwał skojarzenia z nami i tym, co robimy, ilekroć osoba posiadająca go będzie na niego patrzeć.

__________________________________

Realizacja wizytówek na Voogo.pl

Nie popełnijcie mojego błędu - pierwsza partia wizytówek mi się nie udała. Nie od razu skojarzyłam, że orientacja pionowa będzie ładniejsza. Co jeszcze? Widać niezadrukowany obszar. To dlatego, że podczas realizacji nasz projekt jest rozciągany. Ja - niemądrze - zmniejszyłam wtedy obrazek swojej grafiki i co? I wyszło źle. Za drugim razem już wiedziałam:

Plik 9 cm x 5 cm, rozdzielczość 300 dpi

Obszar wypełniamy i tak ładujemy, nic nie obcinamy, nie zostawiamy spadów. To, co zaprojektujemy, zostanie odwzorowane na rzeczywistej, papierowej wizytówce. 

Wykończenie: może być nielaminowane, ale te z matowym laminatem są po prostu eleganckie i piękne - to taka moja, czysto subiektywna opinia. 

Wizytówki są sztywne i bardzo dobrej jakości, a cena naprawdę atrakcyjna - za 27,90 zł otrzymujemy 100 sztuk wizytówek w matowym laminacie, wraz z dostawą kurierem.

Teoretycznie wizytówka nie była zła, ale przeszkadzał mi niezadrukowany obszar, który widać na zdjęciu. W tym tekście wyjaśniam, gdzie popełniłam błąd.  Ulotka natomiast... nie mam słów, byłam zachwycona i nieskromnie oprawiłam sobie jedną z nich. 

Ulotki, ich wydruk i realizacja

Nigdy nie spotkałam się z ulotkami na tak dobrej jakości papierze. Jest szlachetny, możemy na nim drukować nawet reprodukcje rysunków  - gramatura 160 g/m kw to papier grubszy i solidniejszy, niż w większości standardowych ulotek, które po jednym dotknięciu dłoni są zagniecione i dosłownie rozpadają się w rękach. Wykończenie jest satynowe - nie jest to płaski mat, ale i nie połysk kredowy. 

Ulotki: format A5 poziom, rozdzielczość 300 dpi.

Wiele osób pyta, czy muszą sami zaprojektować ulotkę. Mogą, ale jeśli nie potrafią, Voogo.pl ma w systemie dziesiątki wzorów, zarówno ulotek, jak i wizytówek, które są czytelnie pogrupowane. Wystarczy wybrać odpowiedni szablon i zmienić dane. System tak naprawdę prowadzi nas za rękę, unikniemy też problemu, który ja miałam z własnym, projektowanym przez siebie wzorem.

Jeśli macie ochotę (lub potrzebę), pamiętajcie o kodzie zniżkowym: 

- na wizytówki: LIVINGLIFEW20
- na ulotki: LIVINGLIFEUA5

{ wydruk: www.voogo.pl }