Ładna i praktyczna łazienka

Co roku mamy do czynienia z pojawieniem się na rynku nowych produktów. Nie inaczej jest w świecie aranżacji łazienkowych. Niektóre rozwiązania przyjmowane są z pewną dozą nieufności, jednak zazwyczaj w dłuższej perspektywie czasowej stają się standardowym wyposażeniem łazienek. Tak stało się między innymi w przypadku akcesorium, jakim jest stojak na papier toaletowy. Niegdyś niemalże we wszystkich łazienkach gościły uchwyty na papier toaletowy przyczepiane lub przykręcane do ścian - ja też z nich zrezygnowałam. Stojaki okazały się jednak rozwiązaniem praktyczniejszym. Raz, iż wyeliminowały one konieczność wiercenia otworów. Dwa, że można je ustawić w dowolny miejscu przy muszli klozetowej. A trzy, iż wyposażenie to może w sobie łączyć również inne funkcje. Na przykład szczotkę do WC. Ciekawe i praktyczne stojaki o wysokiej jakości wykonania oferuje między innymi producent niemieckich akcesoriów łazienkowych WENKO.

Tutaj znajdziesz duży wybór stojaków na papier toaletowy (ja właśnie zamówiłam swój!).

Ponadczasowe trendy w aranżacjach łazienek

Jeszcze kilka lat temu, aby urządzić ładną, praktyczną łazienkę dopasowaną do naszych potrzeb, konieczne było poniesienie znacznych nakładów finansowych, a także czasu. Dostępne inspiracje oraz przedstawiane przez producentów akcesoriów łazienkowych przykładowe sposoby wykorzystania poszczególnych elementów w łazienkach sprawiają, że samo zaprojektowanie wizji łazienki nie jest trudne i czasochłonne. Również koszty znacząco spadły. W dzisiejszych czasach zaaranżowanie łazienki to czysta przyjemność, a nie konieczność.

Wśród ponadczasowych trendów, które już od jakiegoś czasu przewijają się w świecie łazienkowych aranżacji (i wszystko zapowiada, że nadal będą się przewijać), są elementy ze szkła oraz metalu. Te dwa materiały stanowią nieodłączną, obok ceramiki, część wystroju łazienek. Szkło zazwyczaj gości w postaci kabin łazienkowych oraz luster. Czasami wykorzystywanymi szklanymi elementami są pojemniki i pojemniczki na kosmetyki oraz inne drobiazgi. Metal wraz z ceramiką jest oczywiście najistotniejszą częścią armatury łazienkowej. Większość kranów i słuchawek prysznicowych mieni się metalicznym połyskiem, nadając wnętrzu nowoczesnego charakteru. Metal obecny jest także w postaci takich akcesoriów łazienkowych jak: chromowany stojak na papier toaletowy, chromowane półki, wieszaki, stojaki na ręczniki, uchwyty, dozowniki do mydeł oraz wiele innych. Ja z chromu zrezygnowałam, ale myślę, że jest on ponadczasowy i nie wykluczam powrotu do takich sprzętów. 

Chłód połyskującego metalu w połączeniu ze szklanymi taflami oraz ceramicznymi płytkami tworzy uniwersalne i ponadczasowe zestawienie. Może być ono wykorzystane w każdej łazience - mniejszej lub większej, nowoczesnej lub tradycyjnej.

Łazienka łatwa w czyszczeniu

Łazienka powinna być praktyczna i ładna, ale przede wszystkim... łatwa w utrzymaniu czystości. Szczerze mówiąc, to - tuż obok estetyki - przyświecało mi najbardziej: moje łazienki musiało się szybko sprzątać i tak też jest. W łazience może występować wiele bakterii, dlatego warto zdecydować się na takie rozwiązania, które pomogą nam w zachowaniu wysokiego poziomu czystości pomieszczenia. Z tego też względu mile widziane są proste sprzęty, które nie mają wielu zakamarków do czyszczenia. Zdecydowałam się na proste formy, w sukurs przyszły też nowoczesne rozwiązania. Jakie? Popularne stają się sprzęty, które zostały pokryte powłoką hydrofobową. Ogromną zaletą tego materiału jest to, iż nie przywiera do niego brud oraz kurz. Taką powłokę mają m.in. wybrane przeze mnie umywalki czy tafla szkła kabiny prysznicowej.

Ładnie może więc znaczyć praktycznie i czysto. Zastanawiając się nad aranżacją łazienki, warto rozważyć wszystkie dostępne opcje. Raz zaprojektowany wystrój pomieszczenia cieszy bowiem wzrok przez lata. W designerskiej i czystej łazience przebywa się z przyjemnością, a jej sprzątanie nie okazuje się przykrą koniecznością. W tak zaprojektowanych łazienkach łatwiej jest nam się również zrelaksować po ciężkim dniu.