Kto nie lubi Puchatka? Ja uwielbiam, studenci też uwielbiają, bo przekład Ireny Tuwim do dziś jest analizowany w każdy możliwy sposób. 

Nie o tym jednak chciałam, a o kolekcji inspirowanej „Kubusiem Puchatkiem”, dostępnej w salonach Empik i na stronie empik.com

Krótka historia Kubusia Puchatka

Nie byłoby Kubusia Puchatka, gdyby Alan Aleksander Milne nie podarował swojemu synowi na pierwsze urodziny pluszowego niedźwiadka. To właśnie ta zabawka dała początek misiowi „o bardzo małym rozumku”. W 1926 roku pojawiła się książka, która szybko zyskała sławę. Przez dziesiątki lat kolejne pokolenia wychowują się w przyjaźni z mieszkańcami Stumilowego Lasu, które mają bardzo filozoficzne podejście do życia, a każdy z nich reprezentuje inny charakter i postawę życiową. 

I czy wiecie, że początkowo pan Milne nie zaaprobował E.H. Sheparda w roli ilustratora? Shepard zajmował się wówczas wykonywaniem politycznych rysunków satyrycznych. Tak bardzo jednak zależało mu na zilustrowaniu przygód Puchatka, że - zapoznany przez wspólnego znajomego - pognał do Milnego z gotowymi przykładowymi obrazkami i ostatecznie tym go przekonał. Uff, jak dobrze!

Na zdjęciu:

Torba - do kupienia tutaj

Kapcie - do kupienia tutaj

Budzik - do kupienia tutaj

Ciekawostka: Kubuś Puchatek w oryginale zwie się Winnie, co jest skrótem od Winnipeg i jest imieniem żeńskim. Pluszak został nazwany na cześć prawdziwej niedźwiedzicy, ulubienicy pewnego kanadyjskiego żołnierza, który kupił zwierzę od myśliwego za dwadzieścia dolarów.

Na zdjęciu:

Torba - do kupienia tutaj

Kapcie - do kupienia tutaj

Budzik - do kupienia tutaj

Podpórki do książek - do kupienia tutaj

Z czasem za ekranizację zabrał się nawet Disney i każdy zna dwie wersje Kubusia - tę wg ilustracji E.H. Sheparda oraz wersję animowaną. Zawsze miałam dużo większą słabość do tej pierwszej.

Na zdjęciu:

Torba - do kupienia tutaj

Kapcie - do kupienia tutaj

Budzik - do kupienia tutaj

Kosmetyczka / saszetka - do kupienia tutaj

W salonach Empik dostępne są teraz przedmioty codziennego użytku ozdobione tymi uroczymi, klasycznymi ilustracjami. W skład kolekcji weszły produkty, które posłużą fanom Puchatka w szkole, pracy i w domu. Oryginalne ilustracje z książki znajdą się m.in. na koszulkach, skarpetkach, poduszkach i artykułach papierniczych. Wizerunki bohaterów pojawiają się też na budzikach, kubkach czy breloczkach. Szeroki wybór postaci i scenek, znanych z książek o Kubusiu Puchatku, pozwoli każdemu na wybranie akcesoriów, których charakter i design najbardziej im odpowiada. Wśród stylowych gadżetów znajdą się m.in. zeszyty, plecaki, torby, kapcie, a nawet Mapa Stumilowego Lasu! 

Kapcie - do kupienia tutaj

Budzik - do kupienia tutaj

Kosmetyczka / saszetka - do kupienia tutaj

Magnesy - do kupienia tutaj