Od dwóch lat regularnie uprawiam fitness. Uzależniłam się od ruchu, ale stwierdziłam, że ćwiczenia kardio i siłowe to za mało, szukam wieczornego odprężenia. Stąd joga i pomysł na nią.

Chciałam wszystkim podziękować za linki i polecenia. Bardzo dużo osób prosiło, by podzielić się tym, co ostatecznie wybiorę. Zwykły post na Instagramie nie wyczerpie tematu, stąd ten wpis. 

Wśród Waszych propozycji pojawiły się popularne kanały na YouTube, m.in. Yoga With Adrienne (pamiętam jej filmy - kilka lat temu do paru z nich ćwiczyłam) ALE ja potrzebowałam czegoś od kompletnych podstaw, czegoś więcej niż filmik, który włączę parę razy i - być może - cały zapał do jogi mi minie. Bo tak właśnie ze mną było. 

Kilka osób wymieniło PortalYogi.pl i Olę Żelazo. Co się okazało - Ola jest jedną z nauczycielek właśnie w PortaluYogi. Dwie pieczenie na jednym ogniu, myślę sobie i zaczynam się zagłębiać. 

Koszty i inne

Miesięczne członkostwo kosztuje 29 zł - to niewiele, koszt trzech kaw na dobrą sprawę. Zrezygnować można w każdej chwili.

Dlaczego decyduję się na płatną opcję? To tak jak z siłownią albo kursami na Udemy. Wykupię i to jakiś taki odgórnie narzucony sobie plan, pewne zobowiązanie przypieczętowane w zasadzie symboliczną opłatą. Każda motywacja jest dobra, jeśli zbliża nas do celu, prawda?

Dołączamy dzięki temu do całej społeczności. PortalYogi ma swój blog, jest zamknięta grupa na Facebooku, wsparcie instruktorki Magdy Bałdys - zawsze można zadać pytanie, na które odpowie. Spodobała mi się cała ta otoczka.

Style jogi są różne i możemy eksperymentować. Ja jestem zielona w temacie, więc zaczynam od wyzwania 30 dni z jogą. Co tu jednak dużo kryć - interesuje mnie przede wszystkim joga na stres, medytacja i techniki relaksacyjne oraz joga wzmacniająca, ale fitnessu też nie odpuszczam. Może to się rozwinie, zobaczymy.

Ważne i co polecam

Chodząc na siłownię od czasu do czasu warto umówić się na trening personalny - trener poprawi sylwetkę, skoryguje, dobierze rodzaj ćwiczeń. Z jogą jest podobnie. Polecam udać się do instruktorki, która pokaże kilka ćwiczeń i wskazówek, by ćwiczenia były wykonywane poprawne, a zatem - by naprawdę dały optymalny rezultat.

Uwaga! Skontaktowałam się ze studiem - PortalYogi przygotował dla Was 50% rabat na hasło LIVINGLIFE. To dostęp do 150 sesji jogi. Wystarczy na parę miesięcy. :)