Ten wpis jest dla mnie, ku pamięci, bo wkrótce sama będę ozdabiać kilka ścian w ten sposób. Jeśli skorzysta ktoś jeszcze - tym lepiej.

Zebrałam tu garść rad, jak stworzyć udaną kompozycję z ramek, by w domu powstała mini-galeria zdjęć, pocztówek, obrazków.


O czym należy pamiętać? Tych trików mogliście nie znać.

1. Rozrysuj to sobie dokładnie


Przygotuj obrazki w ramkach, następnie odrysuj je na papierze, który przymocuj do ściany taśmą papierową. W ten sposób będziesz dokładnie wiedzieć, jak całość wygląda razem.


2. Wybierz oś lub kształt


Obrazki powinny mieć jakiś punkt centralny lub oś, wokół której będą rozmieszczone - pozioma, pionowa, to tak naprawdę nieważne. Ważne, by chaos był tylko pozorny. Ten układ tak naprawdę trzeba mocno przemyśleć.

Rzecz kolejna: kompozycja powinna mieścić się w jakimś określonym kształcie, najczęściej kwadratu lub prostokąta.


Pamiętaj! Planowanie galerii wzdłuż schodów wymaga, by oś biegła równolegle do osi stopni.

 
3. Skorzystaj z gotowców


Najprościej, prawda? Wybrać ramki o konkretnych wymiarach i proporcjach oraz ustawić je według sprawdzonych wzorów. Poniżej ściągawki.


Jeśli i to jest niewystarczające, zostaje Pinterest. Najlepiej przeszukać go wpisując hasła: frame, picture i arrange.

4. Półki są najbezpieczniejszą opcją

 

Jeśli boisz się zbyt dużej ilości gwoździ (teraz są dostępne taśmy monterskie i to jest zdecydowanie lepsze rozwiązanie, aczkolwiek nie każda ramka może się na nich utrzymać), warto sięgnąć po półki na zdjęcia. Też mogą wyglądać bardzo efektownie:

 

No to teraz można wbijać. :)